• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
İlkbaharda Bebekler Nasıl Giyindirilmeli?

İlkbaharda Bebekler Nasıl Giyindirilmeli?

İlkbaharın yaklaşması ile bilirkte aileleri düşündüren konuların başında bebeklerinin kıyafetleir konusu geliyor.

Deri yüzeyi daha hassas olan bebekler sıcaklık değişimlerinden
yetişkinlere göre çok daha fazla etkilenirler. Bebeklerin vücut sıcaklığını korumak ve üşüme ya da terlemelerini önlemek için bebeğin nasıl giydirilmesi gerektiğine dikkat etmek gerekir.

Bahar ayları hava sıcaklıklarının değişken olduğundan, bebeklerin ilkbaharda nasıl giydirileceği oldukça önemli bir konudur. Bahar aylarında dış mekanların sıcaklığı genellikle iç mekanlardan daha yüksektir. Bununla birlikte sıcaklık değerleri gün içinde de hızlı bir şekilde değişebilir. Dolayısıyla bebekleri dışarı çıkarırken tek bir kıyafet yerine kat kat giydirmek önemlidir. Çok kalın olmayan bir tişört, ince bir hırka veya kazak ile bebeği sıcak tutacak bir mont sıcaklık değişimlerine uyum sağlamayı kolaylaştırır. Bebeğin kalın giydirilmesi terlemesine neden olarak hastalanmasına yol açabileceği gibi, gerekenden ince giydirilmesi de üşütmesine sebep olabilir.

İlkbaharda Bebek Kıyafeti Seçimi

  1. Bebeğinizin sağlığı için tamamen doğal maddelerden yapılmış kıyafetler tercih etmeniz şarttır. İlkbaharda ısıyı ve teri kolay emen sadece pamuktan üretilmiş giysileri kullanabilirsiniz.
  2. Sıcaklık geçişlerine karşı önlem almak için hırka, mont gibi sıcak tutan kıyafetleri yanınızda bulundurun.
  3. Bebeğiniz terlediğinde üstünü değiştirebilmek için yanınızda yedek tişörtler olmasına dikkat edin.
  4. Dışarıya çıkacağınız zamanlarda yanınızda ince bir battaniye ya da örtü bulundurun.

Bebeklerin ilkbahardaki kıyafet seçimlerini doğru yapmak, bahar hastalıklarına ve üşütme ya da terlemeye bağlı olarak ortaya çıkan rahatsızlıklara karşı bebeğinizi korumayı sağlar.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?